ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9951451
*
nr 995 1451
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 124 cm, bredd: 48, 5 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 18:55:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:38:22
1
200 kr
15/11 00:19:03
2
300 kr
15/11 21:32:05
3
450 kr
16/11 10:48:03
4
600 kr
16/11 18:48:53
5
600 kr
16/11 18:48:53
4
600 kr (Budbetjänt)
16/11 18:50:55
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 995 1451
Spegel
50/60-tal, Teak, höjd: 124 cm, bredd: 48, 5 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 16:38:22 | 1 | 200 kr |
15/11 00:19:03 | 2 | 300 kr |
15/11 21:32:05 | 3 | 450 kr |
16/11 10:48:03 | 4 | 600 kr |
16/11 18:48:53 | 5 | 600 kr |
16/11 18:48:53 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/11 18:50:55 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02